İYİ Partili ismin Dünya Taekwondo Şampiyonu’na verdiği söz yalan oldu

  •    Haber7-ÖZEL

31 Mart yerel seçimlerinden önce vatandaşlara bol keseden vaatlerde bulunan bazı belediye başkan adayları seçimlerin sona ermesinin ardından verdiği sözleri unuttu. Bu isimlerden biri de İYİ Parti Maltepe Belediye Başkan adayı Ramazan Uğural oldu. Uğural, Dünya Taekwondo Şampiyonu Sude Yaren Uzunçavdar‘a verdiği daire sözünü hala yerine getirmedi. 

DÜNYA ŞAMPİYONUNA DAİRE SÖZÜ VERDİ

Yerel seçimlerden önce seçmenlerden oy toplamak için vatandaşları ziyaret eden İYİ Parti Maltepe Belediye Başkan adayı Ramazan Uğural, Avrupa şampiyonu ve dünya şampiyonu olarak ülkemizi dünyada başarıyla temsil eden Sude Yaren Uzunçavdar’a ziyaret ederek kendisinin müteahhit olduğunu ve başarılarından dolayı kendi yaptığı projeden bir daire vereceğini söyledi. 

“SEÇİMDEN 2 GÜN ÖNCE PAZARTESİ VERİLECEK” DEDİ

Seçimden 2 gün önce 29 Mart’ta Maltepe’deki bir yerel televizyon olan Haberde İmza TV’ye konuk olan Uğural, bu sözünün programda hatırlatılması üzerine ise “Benim sözüm sözdür. Bizim sözümüz Ali Kılıç, Esin Köymen, Kadem Ekşi sözü değildir. O kardeşimin dairesi hazırdır. O kardeşim pazartesi günü ofise çağırılacak, sözleşmesi imzalanacak. O daire o kızımıza verilmiştir. Sözümüz sözdür. Seçimi alsam da almasam da o daire verilmiştir.” açıklamasında bulunmuştu. 

25 GÜN GEÇTİ DAİRE VERİLMEDİ

Ancak Uğural‘ın 1 Nisan pazartesi gününü işaret ederek “sözleşme imzalanacak” dediği dairenin teslimi seçimin üzerinden 25 gün geçmesine rağmen yerine getirilmedi. Haber7‘nin ulaştığı Taekwondo Şampiyonu Sude Yaren Uzunçavdar‘ın babası Serkan Uzunçavdar, İYİ Partili başkana verdiği sözü tutmaması nedeniyle tepki gösterdi. 

“GENÇLERİMİZİ KANDIRMAYA KİMSENİN HAKKI YOK”

Kendilerinin Uğural’dan bir daire talebi olmadığını, İYİ Partili ismin kızının başarısından dolayı daire teklifinde bulunduğunu söyleyen Serkan Uzunçavdar, “Öncelikle üzüntümüzü belirtiyoruz. Ülkemizi başarıyla temsil etmiş sporcularımızdan Avrupa ve Dünya şampiyonu olmuş sporcumuza daire sözü, 6 ay önce Avrupa üçüncüsü olan diğer kızımıza ve daha önceden gençlik olimpiyatlarında ülkemizi temsil etmiş sporcumuza da nakdi destek sözü veren fakat sözünü yerine getirmeyen bir dönüş yapmayan çocuklarımızı açıkçası seçim döneminde bir istismar olarak kullanan İYİ Parti ve İYİ Parti’nin adayı Ramazan Uğural’a da kırgınlığımızı belirtmek istiyorum.” dedi.

Gençleri kandırmaya kimsenin hakkı olmadığını söyleyen Serkan Uzunçavdar “Bizim herhangi bir talebimiz olmadı, kendileri vaatte bulundular bizlere. Ama en son 29 Mart günü yayına bağlanan Ramazan Uğural pazartesi günü dairenin teslim edileceğini söyledi. Yalnız demiş olduğu pazartesinin üzerinden yaklaşık dördüncü pazartesi geçti. Arayan yok, soran yok. Açıkçası bu durumu kınıyorum.” ifadelerini kullandı. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir