Lumia serisi Android ile geri dönüyor! İşte HMD Skyline

Nokia telefonların lisans sahibi olan HMD Global, Nokia’nın ikonik modellerini günümüze uyarlıyor. Bir süredir ortaya çıkan sızıntılar da Windows Phone tabanlı Nokia Lumia’nın geri döneceğini gösterdi. Lumia’dan ilham alan HMD Skyline modeli sızdırıldı.

HMD Skyline Snapdragon 7s Gen 2 ile geliyor

Kod adı Skyline olan yeni HMD telefonu veritabanı listelerinde ortaya çıktı. Parlak sarı rengiyle Lumia modellerini yansıtacak cihazın teknik özellikleri sızdırıldı. 120Hz yenileme hızına sahip 6,5 inçlik FHD+ OLED ekranla gelecek.

Cihaz gücünü Qualcomm Snapdragon 7 Gen 2 yonga setinden alacak. Ayrıca 33W hızlı şarj destekli 4900mAh bataryadan beslenecek. Skyline’ın ekran altı parmak izi tarayıcısı, stereo hoparlör, IP67 su ve toz sertifikasına sahip olacağı iddia ediliyor.

Kamera tarafında ise üçlü arka kuruluma yer verecek. Ultra geniş ve makro/derinlik sensörünün yanı sıra 108 Megapiksel ana kamerayla gelmesi bekleniyor. Ekrana gömülü 32 Megapiksel ön kamerasıyla günlük ihtiyaçları karşılayacak.

Skyline’ın en büyük odak noktası yazılım olacak. Nokia telefonlarında uzun süreli güncelleme vadeden HMD, aynı zamanda saf bir arayüze yer veriyordu. Kutudan Android 14 ile çıkacağı düşünülen cihaz, beş yıl boyunca güncelleme de alabilir.

HMD’nin bu yaz piyasaya sürmeyi hedeflediği Skyline’ın 500 dolar civarında bir fiyatla satılacağı bildiriliyor. Sızıntıların doğru çıkması halinde HMD Skyline, Lumia tasarımını günümüze taşımış olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir