Makam aracıyla insan kaçakçılığı yapılan general emekliye sevk edildi

Milli Savunma Bakanlığı’nda basın bilgilendirme toplantısı yapıldı. Irak ve Suriye’nin kuzeyi dahil son bir haftada 48, 1 Ocak’tan bugüne kadar ise 1048 teröristin etkisiz hale getirildiği açıklandı.

MSB kaynakları Bir Tugay Komutanı’nın makam aracıyla insan kaçaklığı yapıldığına dair haberlerle ilgili olarak da açıklama yaptı. Buna göre açıklamada şu ifadeler yer aldı:

– Suriye’de görevli bir Tugay Komutanı’nın makam aracıyla Emir Astsubayı ve koruma personeli tarafından eylemin gerçekleştirildiği hususu tarafımızdan tespit edilmiş ve savcılığa bildirilmiştir. Olaya karışan kişiler tutuklanmışlardır.

– Sözleşmeli personelin sözleşmeleri fesih edilmiş, diğer personel yüksek disiplin kuruluna sevk edilmiştir. Birlik komutanı Tuğgeneral emekliliğe sevk edilmiştir. Söz konusu olayda sınır geçiş kapısından sorumlu birlik komutanının görev yeri değiştirilmiştir.

İRAN’A İHA YANITI 

Öte yandan İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi ve beraberindekilerin vefat ettiği helikopter kazasında Akıncı İHA’nın görevlendirilmesi ve İran’ın enkazı Türk İHA’sının bulmadığına dair iddialarına karşılık şu açıklama yapıldı:

– İran Cumhurbaşkanı’nın düşen helikopterini arama faaliyetleri ve İran tarafından yapılan son açıklamalarla ilgili; Türkiye kötü gününde İran’ın yardımına koşmuş, iyi komşuluk ve dostluğun gereğini yerine getirmiştir. O gün neler yaşandığı saat saat Sayın Bakanımız Yaşar Güler tarafından açıklanmıştır. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir